Zavolejte Jeřábkovi: 775 997 413

Průvodce výkupem lesů: od kalkulace k penězům u vás doma.

Prodat vlastní les, je pro mnohé vlastníky lesních pozemků snadná práce. Pokud jste ale na “druhé straně obory”, a myšlenka na prodej lesa, nebo dřeva k těžbě ve vás vyvolává starosti z vyřizování, či snad obavy z prodeje pod cenou, pak jste na tomto "paloučku" správně. Provedeme vás výkkupem lesních pozemků i dřeva k těžbě. Dozvíte se jak postupujeme při odkupu lesních pozemků, či výkupu lesů napadených kůrovcem. Od prvotní komunikace, kalkulace, ohodnocení, přes právní servis, až k penězům na vašem účtě.

Promluvíme si

Chcete si s námi promluvit? Co máte na srdci i v jakém stavu je váš les nás zajímá.

VYPOČÍTÁME CENU

Myslíte na TOP STROP cenu? Dostanete nejvyšší nabídku k odkupu na základě vstupní kalkulace, prohlídky lesa a vašeho očekávání.

Vyřídíme úřady i kupní smlouvy

Vy prodáváte, my vyřizujeme. Nestaráte se o vyhotovení kupní smlouvy, ani o komunikaci s úřady.

Vyplácíme na místě, či na účet

Chcete peníze při podpisu smlouvy na místě, nebo bezpečně na účet? Při výkupu dřeva k těžbě vyplácíme předem.

Říkáte si, komu prodat a dostat ,,nejlíp“ zaplaceno?

Využitím služeb naší lesní společnosti nezískáte jen nejlepší cenovou nabídku za svůj les k prodeji. U nás získáte i něco víc. Chcete-li les prodat s vědomím, že máte dobře zaplaceno a váš les je v dobrých rukou nového majitele, či chcete mít jasno jak celý průběh našeho odkupu lesů probíhá, pak projděte těchto 6 kroků. Provedeme vás celým odkupem lesa s pozemkem a také lesa “nastojato” (k těžbě.)

2. vstupní kalkulace a odhad ceny lesa

Protože orientační hodnotu vašeho lesa z pouhé šišky nevyčteme, potřebujeme vaši drobnou aktivitu. Pro co nejrychlejší kalkulaci nám sdělíte základní údaje o vašem lesním pozemku. Například kde váš les stojí, jakou má rozlohu a zda chcete prodávat les s pozemkem, či les nastojato k těžbě.

  • Výpočet ceny lesa online do 24 h (před prohlídkou)

Za tímto účelem (a žádným jiným) máme pro vás připravenou “online kalkulačku ceny lesa.” Vyplníte ji velmi snadno. Do kalkulačky zadáte kontaktní údaj, LV, katastrální území, číslo parcely, a zaškrtnete, zda chcete cenovou kalkulaci lesního pozemku, či kalkulaci ceny lesa k těžbě. Přiložit můžete i další dokumentaci jako například znalecké posudky.

Neradi vyplňujete údaje do formulářů? Potom pro vás máme možnost kalkulace přes email, nebo telefonicky. Jednoduše nám předejte informace o vašem lesním pozemku. Zvolte, co je pro vás příjemnější.

  • Osobní prohlídka, porovnání skutečného stavu lesa

Pokud vás zaujmeme svou nejvyšší cenovou hladinou ( kalkulací dle zadaných údajů), vyrazíme si les osobně prohlédnout. Na základě osobní prohlídky porovnáme skutečný stav lesa s dokumentací. Předběžnou cenu z kalkulace online potvrdíme, nebo ji na základě lepšího stavu lesa navýšíme.

Výkupní cena není strop, dohodneme se na konečné částce, a připravíme administraci

Když se vám naše cena k odkupu zamlouvá.

Projednáme spolu výsledek výpočtu ceny lesa, vaše očekávání, případné nabídky, které jste obdrželi od jiných zájemců.

Tak jako kořeny stromů mají své hranice, máme je i my. I tak s cenovými nabídkami chodíme běžně dál, než je hranice ostatních s maximální nabídkou výkupní ceny.

Připravíme vše potřebné

Když jsme se dohodli na konečné ceně, za kterou nám svůj les prodáte, můžeme přistoupit k vyhotovení kupní smlouvy s návrhem na vklad do katastru nemovitostí. Veškeré tyto dokumenty vám dle domluvy zašleme elektronicky, či písemně, nebo předáme osobně.

Prodej a peníze na vašem účtu do 1 dne

Poté, co si vyhotovenou kupní smlouvu zkontrolujete, se sejdeme za účelem podpisu. Podpisem kupní smlouvy obou protistran je váš prodej lesa uzavřen a peníze z prodeje lesa na cestě k vám.
Po domluvě předem vám můžeme předat peníze už na místě, nebo do 1 dne (od podpisu kupní smlouvy.) Běžná lhůta je 14 dní ve prospěch vás jako prodejce.

 

Postup při prodeji lesa k těžbě

Chcete-li prodat pouze les k vytěžení (přestárlý, napaden škůdci, zpustošený přírodními živly) můžete. V tomto případě jsou všechny kroky stejné jako u prodeje lesního pozemku.

Při odkupu lesa k těžbě nevyplácíme až dřevo vytěžíme. Své peníze z prodeje lesa obdržíte vždy při podpisu kupní smlouvy.