těžba dřeva harvestorem
na vysočině a pardubicku

Jsme firma na vaši těžbu dřeva s mnohaletými zkušenostmi v prstech. Harvestorové technologie využíváme v těžbě dřeva tak, aby stromy nepřišly k poškození a neztrácely na hodnotě.

Chcete na těžbu dřeva firmu s harvestory, které obsluhují operátoři s citem pro čistý řez?

Naše lesní společnost s primární specializací na harvestorové technologie odvádí těžbou dřeva i v těžce přístupném terénu o jakékoliv rozloze.

Snižujeme náklady na těžbu různých druhů dřevin a výrazně přispíváme k obnově lesů.

Najměte si nás na těžbu dřeva, nebo nám prodejte svůj les (stromy) k těžbě a nechte si s dotačním příspěvkem námi vysadit les nový. Pro váš klid řádného hospodáře lesního pozemku můžeme být i správce lesa.

Vlastní stroje

Harvestory, nakládací, tažná technika.

Rychlá těžba

Lesy těžíme už 7 den od podpisu smlouvy.

 

SVOZ DŘEVA

Vytěžené dřevo svážíme na sběrná místa.

Vysočina a dál

Těžíme ve všech okolních krajích.

ukažte nám svůj les

Důvodů proč chcete ze svého lesa vytěžit dřevo můžete mít několik. Kůrovec, finance, stáří stromů, nebo na topení?

Představte nám svůj les.
Zjistíte kolik na něm „vytěžíte“.

zdenek@lesyjerabek.cz

+420 775 997 413

Za kolik mohu les prodat? Jaká je dnes cena lesa na m2 nebo ha?

Cenu dřeva ovlivňuje několik faktorů. V první řadě jde o celkovou rozlohu lesního pozemku, jeho druhové složení a stáří. Čím hustější porost, tím líp pro vás. V menší míře se na celkové ceně lesa bude podílet přístupový terén a bonita půdy. Přesnější představu o hodnotě vašeho lesa dosáhnete vyplněním kalkulačky ceny lesního pozemku nebo přímým oslovením konkrétní lesní společnosti. Dobrá lesní společnost vám kalkulaci poskytne nezávazně zcela zdarma – nebojte se tedy oslovit několik společností a porovnat si jejich nabídky.

Jak se zabit kůroce v lese? Těžbou kůrovcového dřeva.

V případě, že váš les napadl kůrovec, a vy nemáte prostředky k jeho likvidaci, je pro vás prodej kůrovcového dřeva ideálním řešením. Přenechejte starost o svůj les odborníkům. Odklizení dřeva napadeného kůrovcem není snadná záležitost. Při kácení a přesunu dřeva se může škodlivý brouk lehce rozšířit. Neopatrností se tak vystavujete zbytečným pokutám. Dobrá lesní společnost vytěží a odveze kůrovcové dřevo bezpečně. Předejdete tak kontaminaci okolí odpadanou kůrou.

Proč se těžba dřeva harvestorem vyplatí? 

V současné době se co nejvíce dostávají do popředí moderní způsoby těžby dřeva, které jsou ekologické, rychlé, efektivní a co nejméně zatěžují lesní půdu při zachování minimálních nákladů. Přesně k tomuto účelu slouží harvestor – v současnosti nejoblíbenější lesní stroj na kácení a svoz dřeva. Díky důmyslné technologii se minimalizuje poškození okolního nízkého porostu, takže se nemusíte bát, že při těžbě dojde k fatálnímu poškození rostoucích semenáčků. Zároveň nedochází k udusávání lesní půdy. Udusané půda škodí stromům i celému ekosystému lesa, protože brání vsakování vody ke kořenům stromů. Navíc k obsluze stroje postačí jen jeden pracovník, a tak dochází k velké úspoře nákladů. Harvestory jsou rychlé, vysoce produktivní stroje, které šetří váš les, čas i peněženku.

Daň z prodeje lesa a prodeje dřeva 2022

Nevíte, zda odvádíte coby vlastník lesního pozemku daň z prodeje lesa? Říkáte si, že odvádět daň z prodeje dřeva ze svého lesa nemusíte? Kdo platí daň z prodeje dřeva a daň z prodeje lesa - prodejce, nebo kupec? A jak vysoký je při prodeji výpočet daní?Byt' se jedná...

pokračovat ve čtení