Zavolejte Jeřábkovi: 775 997 413

Jak na prodej lesa, možnosti, o kterých nevíte

Nevíte jak naložit s lesem, zvažujete prodej?

 • Jste vlastníkem lesa, lesního porostu, a nemáte pro něj smysluplné využití?
 • Nabyli jste les dědictvím a nevíte jak s ním výnosně naložit?
 • Stala se pro Vás péče o les příliš náročná z důvodu neznalosti zákona, nemoci či stáří?
 • Nemůžete nadále plnit podmínky vlastníků lesů stanovené zákonem?
 • Je Váš les v ohrožení kůrovcem, přehnala se přes něj vichřice?
 • Prodáváte les přes realitku, netěší Vás přístup makléřů ani cenové nabídky?
 • Zajímá Vás pouze kalkulace? Nejvyšší tržní cena Vašeho lesa, kterou prodejem získáte?

Chcete prodat les výhodně a bezchybně?

Tímto článkem Vás nasměrujeme na správnou stezku! Není-li Vám osud vašeho lesa i Vaší peněženky lhostejný, pak je na místě poradit se, oslovit zkušené profesionály v oboru lesnictví. Narovinu, Vy asi nedisponujete rozsáhlými znalostmi o problematice oceňování a postupu v prodeji lesů. A dost možná se cítíte ve velkém množství nepřeberných nabídek a informací ztraceni v lese. S námi se bát nemusíte. Denně radíme (na naši kontaktní lince), jak nejen v prodeji lesa nesednout „myslivci na lep“. Jak vytěžit z každého vašeho kmenu, kořínku i větvičky naprosté maximum!

Jak najdu ideálního kupce svého lesního pozemku?

Pojďme se společně podívat na výčet několika možností, jak můžete i Vy najít svému lesu nového pána:

 • Reality – inzerce na realitních portálech působí jako rychlé a lákavé řešení, nicméně nemáte jistotu férového finančního ohodnocení. Už vůbec nemůžete počítat s jistotou, že les padne do dobrých rukou. Navíc jak víte, realitky si z prodej berou provize z ceny. A inzerce na nejnavštěvovanějším realitním serveru už taky není zdarma.
 • Můžete zkusit štěstí u místní pily nebo se poptat po známých, nicméně příliš neočekávejte realistického ocenění lesa.
 • Reklama – na téma prodej lesa vyskakují reklamy různých osobních kupců s nabídkami vždy nejvyššími. Výsledek už může být jiný. Musíte si každou osobně projít a otestovat.
 • Lesní společnosti – Dobrá lesní společnost odkoupí Váš les bez zbytečných průtahů, bez poplatků a nesmyslných podmínek. Máte jistotu, že Váš les bude i nadále prosperovat.

Proč při prodeji lesa oslovit právě nás?

 • Poskytujeme vždy komplexní informace. Jednak o nejvyšší možné ceně konkrétního lesa i jeho stavu, a také jaké jsou možnosti za účelem nejvyššího zisku samotného prodejce lesa. Při prodeji lesa klienty vždy seznamujeme s aktuální situací na trhu. Ničím se nezavazujete. Majitelé či zástupci nás se zájmem žádají o nacenění lesního pozemku. Kalkulaci lesa provádíme zdarma. Do 24 hodin v pracovní dny, obvykle i o víkendu.

 • Na prohlídku lesa s námi nemusíte. Les si před prodejem a finálním necenění procházíme sami v dokumentaci i osobně naživo. Chcete-li, můžete být i u toho s námi.
 • Praktikujeme osobní přístup k Vám i k Vašemu lesu – Na základě písemného i telefonního kontaktu s Vámi projdeme všechny body, které Vás zajímají.
 • Platíme předem za dřevo – Při odkupu lesa k těžbě nemusíte čekat do posledního vytěženého stromu. Po podpisu smlouvy prodejci vyplácíme sjednanou finanční hotovost před zahájení těžby lesa.
 • Peníze odesíláme do 24 hodin. Od podpisu kupní smlouvy (les k těžbě, lesní pozemek) obvykle už do 24 hodin vyplácíme prodejci lesa celou částku hotově nebo na účet.
 • Jednáme rychle, férově. Neházíme při odkupu zbytečné klestí pod nohy, neklademe si nesmyslné podmínky. Čas jsou stromy (peníze u vás).

Vaše možnosti prodeje lesa?

 • Les nastojato – nechte ho jen vytěžit, upravit terén a zalesnit. Potřebujete les prořezat a omladit? Zbavit se nemocných, přerostlých či polámaných exemplářů? Nabízíme jednorázovou těžbu stromů napadených kůrovcem nebo houbami. V případě vzájemné dohody i těžbu pravidelnou. Za těžbu kůrovcového dřeva si pak můžete požádat o dotaci – žádost vyplníme a podáme za Vás.
 • Les i s pozemkem – získejte více peněz, než za těžbu vašich stromů. Lesy vykupujeme ze všech krajů České Republiky. Od nevelkých lesíku v těžko přístupných místech, až po „nekonečné pohádkové lesy“. Jednoznačně pro Vás aktuálně finančně nevýhodnější možnost.

Prodej lesa na dva kroky:

 1. Vyplňte náš formulář a získejte vypracovanou kalkulaci přímo od naší lesní společnosti. Náš tým provede revizi Vaší dokumentace, osobně prohlédne a zhodnotí stav Vašeho lesa přímo na místě.
  Zajímat nás bude složení a druh stromů, jejich stáří, přístupové cesty a dostupnost terénu. Nachází se Váš les příliš daleko od Vašeho bydliště? Nevadí. Vaši osobní přítomnost při obchůzce lesa nepožadujeme.
 2. Vyčíslíme cenu Vašeho lesa a připravíme pro Vás kupní smlouvu. V případě Vašeho souhlasu zajistíme návrh na vklad do katastru nemovitostí. Od podpisu smlouvy vyplácíme peníze na Váš účet do jednoho dne, nebo po předchozí domluvě v hotovosti na ruku.

  Zavolejte, napište, v lese Vás bloudit nenecháme. 
  Svěřte se s dotazem, či vyplněním formuláře k necenění lesa do rukou nás lesníků, odborníků. Mnohaleté zkušenosti, profesionální přístup a férové jednání jsou pro nás samozřejmostí. Zdarma Váš pozemek oceníme a připravíme návrh kupní smlouvy. Již nyní Vám můžeme garantovat, že za Váš les dostanete nevýhodnější nabídku na trhu. S námi se v lese neztratíte!

 

Kalkulace ceny lesa ZDARMA
Při prodeji lesa byste měli mít jeho cenu správně spočítanou.
Kalkulace prodeje lesa